Середа, 22.01.2025, 11:43
Вітаю Вас Гость

УВАГА!
Сайт
знаходиться
в стадії
наповнення
Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 62
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0




Партнери сайту

funphoto.ua

"ФОТОПОРТРЕТ"



 Започатковуючи цей проект наприкінці 2006 року напередодні 75-річчя від дня народження Степана Григоровича Назаренка (12 травня 1932 - 24 березня 2006), прикарпатські фотохудожники і вся українська фотографічна спільнота, яка з ентузіазмом підтримала починання своїх колег-галичан, засвідчили данину шани і поваги своєму старшому соратнику.


 Степан Григорович віддав улюбленій справі майже шістдесят років. Все розпочалося 1943 року в одній з фотостудій Харкова, а далі були Дрогобич, Станіслав, Коломия, знову Станіслав. На початках доводилося працювати й при мінусовій температурі, коли замерзали фотопластинки, але все гірше минулося і останні тридцять років життя він віддав найкращій фотостудії Івано-Франківська "Горизонту", яка була його дітищем.
 Поряд із щоденною копіткою роботою фотодокументаліста в його серці завжди жила іскра творчості. Численні гості Прикарпаття (письменники, актори, художники, вчені, космонавти, державні діячі) вважали за честь завітати до його творчої майстерні. Таїна людської душі, неповторна краса карпатського краю, історичні події - все це знайшло яскраве і глибоке відображення на його світлинах.

 Степан Григорович був вмілим організатором, який згуртував довкола себе численних однодумців і послідовників. Він був одним з фундаторів Національної спілки фотохудожників України_(грудень 1939 р.), першим головою її Івано-Франківської обласної організації (1939-2006). Його заслуги перед українською фотографією відзначені обласною премією ім Василя Стефаника (1993 р.), Почесною відзнакою "За подвижництво в культурі Прикарпаття" (2002 р.), стипендіями Міністерства культури, низкою урядових нагород.

 "... товариський, відкритий, надійний, досвідчений, шліфований життям"-так про нього говорив один з найближчих друзів Роман Баран.

 Національний конкурс імені Степана Назаренка "Фотопортрет", сповідуючи принципи класичного академічного портрету, зафіксував надзвичайно високу активність у фотографічних колах України. Незважаючи на специфіку жанру, на перший конкурс у 2007 році поступило понад тисячу робіт, а конкурс 2009 року зібрав майже півтори тисячі фотографій практично з усіх регіонів України.

 Щодо авторів, то дуже приємним фактом є те, що поряд з добре і давно знаними іменами (Василь Бурляєв з Севастополя, Сергій Бусленко з Рівного, Вадим Козловський, Віталій Сіпко і Олександр Юдін з Вінниці, Валентина Опольська з Одеси, Павло Дроб'якз Дмитрович, Ярема Проців з Коломиї, Олег Огородник і Юрій Дячишин зі Львова, Любов

 Савельєва з Миколаєва, Юрій Давида і Андрій Устинович з Феодосії, Олексій Шпак з Дніпропетровська), на виставці були й маленькі відкриття. Зокрема - це Серж Рубле з Чернівців, Юрій Вербовський зі Львова, Олександр Бусленко з Рівного, Анжела Надєжда з Одеси, Максим Товстий з Рівного, Денис Мельник з Києва, Володимир Лелюкз Харкова.

 Генеральний спонсор Сапоп надає всім учасникам конкурсу ще один шанс позмагатися, але цього разу вже методом лотереї під час церемонії відкриття експозиції. Хоча й тут присутній елемент творчості, тому що серед лотів, які передбачають техніку (цифрові камери та принтери) і сувенірну продукцію від Сапоп та річні комплекти журналів від редакції РЬоіодгарЬег, є сім лотів, які дають право на участь у бліц-конкурсі Сапоп, що ближче до вечора відбувається у фотостудії одного зі спонсорів - професійного цифрового центру «Сако». Кожному з семи учасників відводиться досить короткий проміжок часу на портретування моделі та обробку зображення. Одразу після цього всі сім файлів роздруковуються у розмірі 30x45 см і готові фотографії виносяться на суд журі, яке складається з представників генеральних спонсорів Сапоп та РЬоІодгарЬег, а також працівників «Сако» і оргкомітету. Переможець отримує цифрову дзеркальну камеру від Сапоп.

 Окрім місцевої публіки, відкриття виставок збирає чимало гостей з Києва, Чернівців, Вінниці, Одеси, Криму, Львова, Рівного, Кам'янець-Подільського, Білорусії. В ході відкриття виставки кожен присутній може замовити для себе одну роботу з експозиції, яка одразу роздруковується на принтері, а при бажанні можна ще й отримати автограф автора у випадку його присутності на відкритті виставки - цей сервіс став можливий завдяки генеральному спонсору Сапоп, який спеціально доставляє на церемонію відкриття експозиції відповідне обладнання. Це ж устаткування дозволяє кожному глядачеві власноручно роздруковувати фото, що зроблені в ході відкриття експозиції.

 Напередодні відкриття виставки «Фотопортрет 2009» відбулися установчі збори Фонду імені Степана Назаренка основним завданням якого буде заснування премії в галузі фотопортретистики. Першочерговими завданнями фонду, окрім юридичних формальностей, буде розробка положення про премію, акумулювання коштів, створенням комісії, яка розглядатиме подані твори на здобуття премії та інші організаційно-технічні питання. Скоріш за все, що у 2011 році буде названо першого лауреата премії ім. Степана Назаренка.

 Головними генераторами проекту "Фотопортрет" є обласна організація Національної спілки фотохудожників України і народний фотоклуб "Колумб"з Тисмениці. Реалізувати свої творчі задуми їм, окрім вже згаданих генеральних спонсорів, допомагають чисельні державні структури, столичні та місцеві спонсори, яких набралося з добрих два десятки. Переважно в цьому колі добре відомі імена по попередніх фотовиставках, які проходять на Прикарпатті, зокрема національний фотоконкурс "Природа". Про всіх них можна довідатися з каталогу і афіші виставки, де присутня їхня символіка та рекламні блоки.