Понеділок, 30.12.2024, 15:23
Вітаю Вас Гость

УВАГА!
Сайт
знаходиться
в стадії
наповнення
Пошук
Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 62
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0




Партнери сайту

funphoto.ua
Головна » 2020 » Січень » 22 » КОРАБЛІ КАРПАТ
18:12
КОРАБЛІ КАРПАТ

Українські дороги французького моряка

Жан-П’єр Дюран народився 1941 року у невеличкому містечку Понтонкс-сюр-Адур, що знаходиться на кордоні між Гасконью та Країною Басків. Батько його гасконець, працював на залізниці начальником вокзалу. Мати з басків, була кравчинею. Дитиною Жан-П’єр відрізнявся великою самостійністю та цікавістю. До всього хотів сам дійти. Якось вирішив з’ясувати - де починається веселка та пройшов по луках кілька кілометрів. Майстрував моделі літаків, що літали, сам зробив фотокамеру.

Одного разу вчителька у коледжі подарувала йому книжку про морські пригоди і це вирішило його долю. Після коледжу він одразу пішов до морської школи. На початку, звичайно, став військовим моряком. Але його вдача ніяк не пасувала до армійської дисціплини і, коли дозволили обставини, він звільнився. Це було у Марселі. Він йшов по порту зі своєю моряцькою торбою за плечима та міркував на який корабель найнятися. І раптом побачив диво: чудовий корабель з великими вітрилами. На палубі працював якийсь моряк. Жан-П’єр запитав у нього - де можна найнятися на такий корабель? Моряк йому відповів, що контора цих кораблів знаходиться у Канах. Вже за два тиждні Жан-П’єр був на кораблі під вітрилами. І почалися довгі подорожі. Перша подорож тривала майже п’ять років. Тільки моря (Середземне, Червоне) та порти. Країни він знав тільки по портах. Греція, Єгипет, Йорданія, Лівія... Але основне - це було долання простору.

І коли пройшли роки, та корабель, на якому він працював, перестав мандрувати і робив лише невеличкі подорожі на острови поблизу, подоланням простору для нього стали подорожі автівкою. І вже не порти, а великі міста та маленькі села були на його шляху. Життя так склалося, що найбільше подорожей було на схід Європи, а метою їх була Україна. Але до України не дістанешься одразу. Треба проїхати спочатку усю центральну Європу. Часто-густо він зупинявся на відпочинок у Словаччині або Польщі. І несподіванно для себе відкрив, що всюди у цих країнах є українські церкви. Так почалася його нова пристрасть. Особливо він захопився дерев’яними церквами. Це захоплення триває вже 15 років. За цей час Жан-П’єр Дюран придбав багато книжок на цю тему та поставив собі за мету сфотографувати всі українські церкви за межами України. Так з’явилася велика колекція всіх українських церков Словаччини. Він заприятелював з українським письменником з Пряшова Іваном Яцканіним і той написав до всіх тих світлин тексти. Потім він розпочав таку ж роботу у Польщі, Румунії та Україні.

Сам він каже, що це для нього початок нового життя. Його роботи глядачі вже бачили на виставках в Івано-Франківську, Львові, Коломиї, Києві, Радомишлі та Яремче.

Нова виставка у Києві в Музеї Лесі Українки присвячена виключно церквам українських Карпат, красі карпатської зими та вражаючим сніговим пейзажам.

Відкриття виставки відбулося за участі автора 19 січня  2020 року у Києві за адресою: вул Саксаганського 97, Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького.

Телефон для довідок: (044)289.16.51

Переглядів: 333 | Додав: admin | Теги: Україна, РЕЛІГІЯ, фотовиставка, сакральне | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]